Zabité i políbené 007

Komerčním filmům sice moc neholdujeme, ovšem v souvislosti s „bondovkami“ vznikl vcelku vtipný pop-artový projekt s názvem „Kills and Kisses“. Za zobrazením šesti chronologických inkarnací Jamese Bonda stojí ruská umělkyně a ilustrátorka Arina Orlova. Arina však nezůstala jen u hlavních aktérů a vytvořila i 30 podobizen všech Bond girls.

Všechny obrazy jsou provedeny v kombinaci černé, bílé, červené a zlaté. Tím, že Orlova použila na všechny malby zlatou barvu jako pozadí, vzniká dojem byzantských ikon. Docílila tak velmi zajímavé paralely mezi středověkými ikonami a ikonami dnešního populárního světa.

30 ikon všech Bondovských dívek je rozděleno do pěti dekád podle doby natáčení. Dalším důkazem toho, že se Arina inspirovala v ikonách, je zobrazení dívek, které umřely na obrazovce, v červeném oblečení, což je typická barva pro mučednice.

Šest ikon různých herců, kteří ztvárnili Agenta 007 - Connery, Lazenby, Moore, Dalton, Brosnan a Craig

Arina Orlova pochází z Moskvy, kde také vystudovala grafiku. V současnosti žije a tvoří v Londýně. Svou tvorbu se snaží orientovat na současná mytologická témata. Rozebírá každodenní mýty studováním zidealizovaných ikon současné kultury a zkoumá jejich dopad na lidské vztahy a komunikaci.

Mrtvé, políbené a všechny ostatní sexsymboly z "bondovek"

Dvě z Bond Girls

Sean Connery jako Agent 007

zdroj: www.arinaorlova.com
Jolana Haismanová