WHITE DRAMA

Když se řekne, že je Paříž město módy, může to znít jako zaběhlé klišé. Ale co když zapůjčí japonská značka Comme des Garçons svoji  Spring/Summer 2012 kolekci pro Cité de la Mode v Paříži…
V polovině dubna zahájil výstavu s názvem „WHITE DRAMA“ módní kurátor a kritik Olivier Saillard.  V čistě bílé místnosti pařížské galerie módy tak máte příležitost shlédnout ucelenou kolekci pro rok 2012 Rei Kawakubo, designérky a zakladatelky Comme des Garçons.
Všechny modely se nesou samozřejmě v tónu bílé barvy a jemných krémových odstínů. Japonskou tradicí je extravagantnost, z které nevybočila ani Rei. Její extravagantně éterické modely se mohou zdát jako z jiného světa, což ještě zvýrazňuje způsob vystavení. Modely jsou totiž umístěny v plastových bublinách. Instalace White Drama má zobrazovat vývoj ženského života přes narození, manželství až po smrt. Na výrobu použila typicky ženské materiály jako například krajku nebo hedvábný satén, které zpestřila květinovými aplikacemi.

Jediným kontrastem se staly pokrývky hlavy v jedné z bublin, které vytvořil londýnský designér Gary Card a černé graffiti na pár modelech od japonského umělce Oyama Enrico Isamu.
Japonská značka Comme des Garçons má už dlouholetou tradici, Rei Kawabuko ji založila v roce 1969 a své obchody má ve světových metropolích jako například v Paříži, New Yorku, St. Peterburgu, Londýně nebo v Pekingu.

photo: Jolana Haismanová, zdroj: i-donline.com
Jolana Haismanová