Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist!

Premiéra v pořadí již třetí absolventské hry studentů katedry alternativního a loutkového divadla DAMU proběhne hned dvakrát. Poprvé 11. ledna a podruhé 14. ledna, ovšem nebude to na obvyklých prknech divadla DISK, ale v prostorách MeetFactory.

Uvedení „Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist“ je zároveň světovou premiérou hry španělského dramatika Carlose Be v produkci divadla DISK. To je také jeden z důvodů, proč se sám autor zúčastní premiérového představení.

K napsání hry Carlose Be inspiroval kultovní americký komiks „Adventures of Phoebe Zeit-Geist“. Divadelní hra si pohrává s tématem lidské existence, cykličnosti dějin a tak trochu průserem lidského bytí. Jediným východiskem je zábava a hra. Sám autor o svých textech říká: „Inspirace k psaní vzniká ve znepokojení z útlaku a nehostinného prostředí. Psaní je impuls – jeho smyslem je roztrhat vlastní bezmoc na tisíc kousků.“

Režie se ujala Apolena Vanišová a v hlavních rolích se nám představí jak jinak než studenti 4. ročníku DAMU. Vstupenky si můžete rezervovat na stránkách divadla DISK.

Zdroj: tisková zpráva divadla DISK