Valentino: Master of Couture

Již za devět dní, tedy 29. listopadu, vypukne jedna z největších retrospektivních módních výstav v londýnském Sumerset house. Řeč není o ničem jiném než o výstavě slavného návrháře Valentina Garavaniho.

O tom, že se výstava těší velkému zájmu již před otevřením, není pochyb. Vstupenky do Sumerset housu si musíte předem zarezervovat, abyste se vůbec dostali dovnitř.

Výstava byla uspořádána na počest Valentinovu životu a práci v módě. K vidění bude přes 130 rób, které Valentino vytvořil pro své známé zákaznice a ikony celého světa. Mezi jeho nejznámější klientky patřila například první dáma USA Jacqueline Kennedyová Onassisová, herečka Elizabeth Taylor, herečka a později Monacká kněžena Grace Kelly nebo Sophia Loren.

Výstava bude rozdělena do tří částí, v první z nich si budou návštěvníci moct prohlédnout záběry z mistrova osobního života a fotky z jeho soukromého archivu. Další část výstavy je vybudována jako módní molo, které je tak trochu obráceně a návštěvník se po něm projde a zároveň si bude prohlížet exponáty Valentinových modelů. V poslední části budou k vidění dokumentační záběry z dílen samotného mistra a náročná ruční práce.

Valentino exhibition v Sumerset house

Valentino

zdroj: vogue.co.uk
Jolana Haismanová