V září se rozzáří ulice díky festivalu Arcolor

A řekněte to ještě několikrát za sebou „V září se rozzáří, v září se rozzáří,“ ok, to stačí. Arcolor je festival mladé módy, který netradičně přináší modely a vlastně i modelky do ulic. Letošní ročník proběhne od 12. do 13. září.

Arcolor si klade za cíl ukázat převážně mladé talentované návrháře a jejich tvorbu. Každý rok proto vyhlašují soutěž ArFashion Designer, kde vítěz/ka dostane nejen peněžní obnos, ale také celoroční podporu od Arcolor o.s. Navíc si bude moct předvést svou další kolekce přímo v ulicích Prahy. Přihlášky můžete posílat až do 20. června. Více na www.arcolor.cz

Co nás čeká letošní rok? Oba dva festivalové dny se můžete přijít podívat nebo rovnou nakoupit do Pop-up store, který bude otevřen každé odpoledne v clubu NoD. První večer představí svou kolekci spodního pradla jedna ze zakladatelek Arcoloru, Pavla Gerschonová, a druhý večer se ukáží finalisté ArFashion Designer. Obě přehlídky budou rovněž v clubu NoD. A abychom se konečně dostali k té módě v ulicích… Fashion Marathon je naplánovaný na první den, kde svou kolekci vyšle do ulic vítězka minulého ročníku – Jana Minaříková.

Foto: Arcolor