Unisexové mikiny z dílny LAFORMELA

Pod česko-slovenskou značkou L A F O R M E L A se ukrývá práce Antonína Soukupa, Miroslavy Kohutiarové a Kataríny Ravasové. Jen vzácně se setkáme s dílem, které vzniká pod rukama hned tří designérských osobností, a přesto zůstane ucelené s  nosným konceptem a zároveň svěží až rebelské. Ikonou několika uplynulých sezón na světovém trhu s módou se stala mikina. A zamilovalo se do ní také zmíněné návrhářské trio, pro které byla mezi nositelkami velkou inspirací například česká topmodelka Daniela Kociánová.

Edice mikin přichází do prodeje rovnou z runway kolekce AW 2016–17, kterou L A F O R M E L A uvedla na březnovém Mercedes–Benz Prague Fashion Weeku. Unisexové mikiny z počesané bavlny jsou jedna vedle druhé dekorovány vrstvením dalších materiálů a autorskou kolážovitou grafikou nebo kovovými komponenty. Ty vytváří zajímavý kontrast v červené variantě a zároveň příjemné materiálové až reliéfní nuance ve variantně černé.

mikina_cerna-kopie

Podobně jako mikiny i tašky s potiskem doplnily kolekci AW 2016–17. Autorská je nejen opět kolážovitá grafika, ale také popruhy, které razí radikální hesla. Tašky jsou vyrobeny z nepromokavého kortexu v chráněné dílně.

Showroom L A F O R M E L A se nachází v mimořádných prostorách v centru Prahy, na adrese Dušní 4. Showroom je součástí tvůrčích prostor značky, kde se od letošního května mohou věnovat zákazníkům, kteří mají zájem o produkty z  aktuálních kolekcí, tak i zakázkovou tvorbu. K dostání na e-shopu nebo v novém showroomu v ulici Dušní 4, Praha 1.

Text: Tereza Voříšková

Foto: Hana Knížová, L A F O R M E L A