Týden designu za pár dní v Praze

O tom, že je podzim časem designu a módy, nemůže být pochyb. Důkazem je i nový projekt Prague Design Week, který se uskuteční od 3. do 9. listopadu v historickém Domě u Minuty na Staroměstském náměstí. 

Prague Design Week má být na pražském předesignovaném rybníčku něco jiného. Organizátoři chtějí ukázat nejen výsledný produkt, ale také celý průběh práce na výrobku. „Je dobré, aby si návštěvníci uvědomili, že vybraná židle může být v jiné cenové kategorii, než se může zdát, ale důvodem není hezké nasvícení na výstavě, ale to, že tu židli někdo navrhoval a technicky zdokonaloval třeba několik let. Vnímáme, že je v Česku obecně slabé povědomí o tom, co za danými věcmi stojí.“ říká spoluorganizátor PDW Tomáš Holý a dodává: „Doposud tu je design prezentován ve dvou extrémech – zlaté české ručičky, tedy co kdo umí, to slepí, sešije a podobně a rázem je z toho design, přičemž kvalita a funkčnost je až druhořadá. Protipólem je pak představa designu jako luxusu.“

Přehlídka designu nabídne nakouknutí do tvůrčího procesu více jak padesátky designerů, designérských studií, šperkařů, módních návrhářů, umělců i studentů středních a vysokých škol z České republiky i zahraničí. Z módních návrhářů určitě stojí za zmínku Michaela Čapková se svou minimalisticko-přírodní kolekcí NATURITY. Další významným článkem jsou také „holky z porcelánu“ se značkou Shit Happens. A ať se nemotáme jen kolem ženských, mezi výrazné designéry, kteří předvedou svou práci, patří také Miloš Nemec. 

Doprovodným programem budou například přednášky a debaty s designéry nebo DesignShop. „V DesignShopu bude průřez vším – diáře Moleskine, šperky od českých designérů, knihy, časopisy, nábytek, bytové doplňky. Plus samozřejmě celý Prague Design Week je prodejní, takže každý z vystavujících může své věci prodávat„, doplňuje Tomáš Holý. Vstupenky budou k dostání na místě. Celotýdenní pas na akci stojí 90 Kč pro dospělé 50 Kč pro děti.

logo-prague-design-week-600x600

 

Zdroj: Prague Design Week

Autor(ka) fotografie: www.praguedesignweek.cz