To nejlepší z Code:Mode

Už od čtvrtka se v Praze na rohu Sokolovské a Kaizlových sadů seskupovaly hloučky lidí a to za účelem zhlédnutí kolaudace jarní tvorby na Code:Mode. Proto jsme vyrazili také, nasadili žluté pásky na ruce a přinášíme vám to nejlepší, co jsme zpozorovali na přehlídce alternativní české módy.
Jelikož nejsme fanoušky přeplácané a různobarevné módy, které tu bylo k vidění opravdu dost, tak bylo těžší vybrat designéra, který by se nám opravdu líbil, ale přeci jen se mezi nimi našlo pár skvělých návrhářů a značek.
Jako první je to Kristýna Javůrková se svou značkou JAKOBY.  Její jednoduché minimalistické modely byly skoro odměnou po túře místností s barevnými, puntíkato-proužkovanými modely.

Její kolekci a veškeré informace naleznete na stránkách: www.kristynajavurkova.com.

S Kristýnou v místnosti byla ještě značka ODIVI, za kterou stojí designérka Iva Burkertová. Modely v kombinaci černé zlaté a výrazné modré byly v kontrastu s Kristýninými modely jemných barev.  Značka ODIVI vytvořila dokonalý soulad ženskosti a promyšlené geometrie. Více se dočtete o ODIVI na jejích stránkách: www.odivi.cz

Mezi další velmi zajímavé značky určitě patří i Crec Record se svými pánskými tričky a dámskými šaty. Celá kolekce je laděná do černé, bílé a šedé. Trička i šaty mají „trashy“ potisky a jsou z příjemného materiálu. Jejich kolekci najdete zde: www.cityrecord.blogspot.com. Poslední designérka, která bezesporu stojí za zmínění je Zuzana Veselá. Její jednoduché, jemné a ženské modely jste měli možnost shlédnout například i na Shooting Fashion Stars.

V kategorii tašky, kabelky a boty máme hned několik jedinečných designérů. V prvním patře to byla například značka Playbag se svými „vintage“ kabelami všeho druhu. Také nás zaujala Lucie Michalcová se svou značkou Mumray. K vidění bylo u jejího stánku velké množství barevných kabelek a psaníček za velmi příjemné ceny. Její designové kousky jsou k dostání na jejím e-shopu: www.mumray.cz.

Abychom nezůstali jen u tašek a kabelek, tak se zastavíme ještě u kolekce holinek značky Novesta. Kdo rád jezdí na fesťáky nebo chce prostě jen ozvláštnit svůj outfit, tak jsou přesně pro něj.

Ze šperků se nám líbil originální nápad Michaely Gorcové, kdy přenesla lehkost motýlích křídel do svých jemných naušnic.

zdroj: codemode.cz
Jolana Haismanová