The Black Light editorial / LUME eyewear

Na letošním Designbloku se uvede nová značka brýlí LUME, za kterou stojí mladý designér Aleš Kachlík. LUME jsou ručně vyráběné sluneční a dioptrické brýle. Koncept vychází z důkladné analýzy historického vývoje tvarosloví a propojuje prvky napříč minulostí spolu se současnými výrobními procesy.

Jednoduchý vztah mezi obroučkou a samotnou čočkou dal vzniknout základnímu principu, ze kterého se podařilo vytvořit mnoho různých typů brýlí, z nichž si vybere každý bez ohledu na pohlaví, věk, či osobní vkus. Celému navrhování předcházela důkladná analýza historického vývoje brýlových obrub.

 

LUME eyewear
Na všechny brýle jsou použity nejkvalitnější materiály, vhodné i pro alergiky. Kovové brýle jsou vyrobeny z pevných slitin titanu a jedinečná skla pak pro všechny brýle přímo na míru vyrábí firma Carl Zeiss.

Aleš Kachlík je absolventem bakalářského programu v ateliéru Produktového designu u Jana Čapka na FUD UJEP v Ústí nad Labem a nyní nastupuje do prvního ročníku magisterského programu do ateliéru Produktového designu pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka na pražské UMPRUM.

Produkce: Tereza Voříšková

Model: Kristýna / 2W scout

Foto: Natalie Kuznetsova

 

LUME eyewear