Tereza Švolíkova je držitelkou HDS/L Junior Award 2015

Česká designérka a studentka ateliéru Fashion design Západočeské univerzity v Plzni získala cenu od HDS/L (Federal Association of the German Footwear and Leather Goods Industry) ve spolupráci s GDS (Global Destination for Shoes and Accessories) pro rok 2015.

Veletrh obuvi a módních doplňků probíhá dvakrát do roka v Düsseldorfu. Letošní GDS probíhal ve dnech 4. – 6.února, v rámci kterého proběhlo i předání HDS/L JUNIOR AWARD  pro rok 2015. Soutěž byla vypsána pro studenty evropských vysokých škol módního designu a pro mladé začínající designéry. Témou pro letošní veletrh bylo „Inovativní design s 3D efekty„.

Vytvořila jsem soupravu doplňků, boty, kabelka a kšilt, která mění svou podobu v závislosti na úhlu pohledu, ze kterého se na ní díváte. Použila jsem efekt lentikulárního obrazu, kterého jsem docílila skládáním kůže potisknuté dvěma různými proházenými motivy. Je na vás, který z nich zrovna vidíte. Rovněž při pohybu vzniká iluze blikání. Použila jsem motiv srdíček které evokují snovou pohádkovou náladu, a proto těm botám říkám srdcovky, nebo mrkací boty.“ dodává mladá návrhářka Tereza Švolíková.

Tereza Švolíková je studentkou ateliéru Fashion design ZČU v Plzni pod vedením doc. akad. mal. Heleny Krbcové. V současné době vykonává stáž na akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego v Lodži (Polsko). Její návrhářské kousky jste mohli v poslední době vidět například ve fashion editoriálu v časopise Dolce Vita.

Foto: Petr Jandera (Dolce Vita), Tomáš Polák (kolekce Lenticular)