Tasya van Ree

Fotografka havajského původu Tasya van Ree má ve svých fotografiích nezaměnitelný rukopis, díky kterému je její tvorba tak jedinečná, že i v Hollywoodu se mezi ostatními fotografy neztratí.

Ačkoliv se Tasya proslavila především románkem s herečkou Amber Heard, její fotografická a filmová tvorba je mnohem impozantnější než články v bulvárních médiích. Kromě fotografování se věnuje i malbě a celý její životní styl je v mnoha směrech „fotogenický“. Díky tomu, že je otevřená novým možnostem jak realizovat své nápady, nemá zábrany zkoušet nové metody jak pracovat s vizuálním uměním ve všech podobách.

Jde mi především o to, abych zachytila ve správném okamžiku správný úhel pohledu, díky kterému mi objekt mého fotografování otevře své srdce,“ vysvětluje Tasya magazínu Interview.

Z větší části je její tvorba plná monochromních portrétů celebrit, ale i „obyčejných“ smrtelníků. V poslední době se věnuje tvorbě koláží a malbě. Inspiraci vyhledává především v té duševní stránce člověka a baví ji reflektovat psychologické jevy společnosti.

Kromě stylu fotografování se nedá opomenout i její styl oblékání, díky kterému byla nesčíslněkrát oslovená módními značkami ke spolupráci.

Sledovat tvorbu Tasya van Ree můžete na Facebooku a Instagramu.

Foto: Tasya Van Ree