Slepí slepé vedou…

Pamatujete si na šachový set, který byl vystaven v roce 2009 v DOXu, ne? Místo normálních hracích figur na sebe přece dělala obličeje nahá černá a bílá děvčátka… Pořád nic? Měla místo nosů penisy! Teď už ale musíte vědět! Mají je na svědomí dva provokatéři – Jake a Dinos Chapman.

Když už jsme si takhle pěkně zavzpomínali, je načase, abychom si jejich kontroverzní díla zase připomenuli. Budeme k tomu mít totiž úžasnou příležitost od 3.10. v malé i velké galerii Rudolfina. Naposled jsme pár jejich kusů mohli vidět na výstavě BEYOND REALITY, ovšem nyní máme šanci vidět rozsáhlou výstavu jejich děl s názvem „THE BLIND LEADING THE BLIND“. Sarkastický, perverzní a cynický humor je charakteristický pro všechna jejich díla, bourají „svaté oltáře“ a tabu dnešní společnosti. Právě touto cestou se snaží ukázat pokleslost dnešní politické, společenské i morální situace. „Když slepý vede slepého, oba padnou v jámu.“ (Evangelium podle Matouše)

Výstava bude obsahovat celou škálu jejich tvorby, tedy od malby, skulptury až po zvrácené instalace těchto bratří. Rozmanitost nepanuje ale jen v jejich technikách, ale i tématech, takže se opravdu máme na co těšit!

Foto: Jake and Dinos Chapman