Skyfall? Ne… NIGHTFALL!

Galerie Rudolfinum chystá novou převážně figurální výstavu s názvem Nightfall. A jak to s většinou rudolfínských exhibic bývá, tak i tato bude pokládat výrazné sociální otázky.

Předlohou výstavy je stejnojmenná povídka od Isaaca Asimova, která se zabývá tématem zatmění. Civilizace podobná naší lidské žije na planetě osvětlované šesti slunci. Zatmění přichází jen jednou za více jak 2000 let, což vždy rozpoutá různé reakce, a tak se Asimov soustředí především na chování civilizace. I výstava Nightfall se věnuje převážně tématům jako je společenská krize, boj jedince proti společnosti nebo rozdílu mezi civilizací a přírodou.

Na rozdíl od předchozí výstavy Motýlí efekt, kde vystavovali jen čeští umělci, bude Nightfall mixem celého světa. Uvidíme například práce Američana Hernana Base, Caroline Walker z Velké Británie nebo Švédky Karin M. Andersson. Čeští umělci budou mít zastoupení v podobě Daniela Pitína.

Výstava bude probíhat od 29. března do 24. května. Kurátorem exhibice pro tentokrát není ředitel Rudolfina Petr Nedoma, ale Britka Jane Neal.

Zdroj: Tisková zpráva Galerie Rudolfinum