SIGNAL/Prague Light Festival

Na podzim se všechno zase vrací do starých kolejí a pomalu se za námi uzavírá brána rozmarného festivalového léta. Kromě toho už ztrácíme veškeré ambice vylejzat ven na dobu delší jak půl hodiny (což je doba ekvivalentní k nákupu rohlíků v sámošce). Jenže jednou za čas se v Praze uspořádá událost, která má zajímavý koncept a není postavená jenom na hudbě.

 

 

 

Noc – Sila Sveta/RU

 

 

 

Festival Světla SIGNAL má ambici stát se největší kulturní událostí podzimu v Praze, alespoň letáky všude kolem tak hlásí. Od 17.10 do 20.10. se  v něm představí přes 30 domácích i zahraničních umělců světového formátu, aby matku měst rozsvítili. Návštěvníci uvidí hned několik videomappingových projekcí a při procházkách večerní Prahou jim neunikne bezpočet venkovních světelných instalací. Praha po setmění na čtyři říjnové dny ožije světlem! Festival videomappingu a světelného umění Signal rozsvítí v říjnu historické centrum Prahy. Přehlídka nových technologií oživí Staroměstské náměstí, palác U hybernů, Ovocný trh nebo třeba Kampu.

Zářící MRAK – Caitlind Brown & Wayne Garrett/CAN

Kromě toho, že mapa centra Prahy je posetá vlaječky znázorňující jedinečné světelné instalace, můžete se těšit i na doprovodný program, který slibuje konference se zahraničními designéry, workshopy, koncerty a plavby noční Prahou.

Slunce – Josef Šafařík

Khôra – The Macula

Zdroj: www.signalfestival.com

Natalia Kuznetsova