Regulace intimity

Serou-li vás přehrávané inscenace, přehnaně intelektuální téma nebo příliš artové kostýmy, tak je představení Regulace intimity přesně pro vás. 

Soubor mladých absolventů DAMU – Katedry alternativního a loutkového divadla přichází s novou inscenací pod vedením jejich ročníkového pedagoga Jiřího Havelky. Dvanáct lidí, civilně oblečených a seřazených v řadě, mluví o svých osobních záležitostech, o tom, co je sere, co milují, čeho se bojí, v co doufají a mnoho dalšího. Přes značnou subjektivitu názorů a občasné hluboké emoce představení nevypadá jako zpovědní kroužek alkoholiků, herci si ponechávají nadhled a zpověď je značně ironická.

Přestože aktéři mluví sami za sebe, diváci se těsně po představení shodují, že alespoň v několika výpovědích se našli i oni sami. Soubor 11:55 [zapětdvanáct] ve spolupráci s Havelkou tedy vytvořil, troufám si říct, zpověď dnešní mladé generace. Dalším plusem tohoto souboru je komunikace s divákem. Aniž by některý z herců oslovil někoho v sále, existuje mezi jevištěm a hledištěm zajímavá symbióza.

No a kdy bude příští repríza? Již 14. prosince v kulturním centru Venuše ve Švehlovce, tak si ji nenechte ujít. Nebo nás naserete.

Autor(ka) fotografie: www.zapetdvanact.cz