Psycho koncert v Obecním domě

Filmová projekce ve spojení s živou hudbou je nezapomenutelným zážitkem, který se místy rovná s návštěvou představí v Národním divadle. Ve Smetanově síni v Obecním domě se v Praze dne 19.2. uskuteční filmový koncert Psycho za doprovodu Symfonického orchestru hlavního města Prahy pod taktovkou dirigenta Jana Kučery.

Možná si ještě vzpomínáte na film Erotikon – světově proslulý a nejvýznamnější film němé éry české kinematografie, který „živě doprovodila“ skupina Forma. Tahle „nová forma Formy“ sklidila poměrně respektuhodný úspěch, proto věříme že tato markantně větší událost bude působit ještě silnějším dojmem. Legendární dílo Psycho od Alfreda Hitchcocka musí znat i naprostý filmový analfabet, jedná se o film, který vás pohltí svou geniální atmosférou a právě tu ve Smetanově síni dokreslí živý doprovod.

4017

Alfred Hitchcock byl zastáncem orchestrální hudby a není tajemstvím, že jeho hudební múzou byl už od začátku skladatel Bernard Herrmann. Ten dostal od Hitchcocka v kompozicích zcela volnou ruku, což mu umožnilo dokreslit filmy zajímavou hudební atmosférou. Film Psycho není výjimkou a živá hudba tak bude znít přesně podle originálu, jak vysvětluje Jan Kučera, dirigent Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK: „Neplánujeme jiné aranže ani provedení. Herrmann napsal hudbu geniálně, tak proč ji měnit.“ Hudba podle něj bude intenzivnější než při běžném promítání a víc diváky vtáhne do děje.

Vstupenky zakoupíte v síti Ticketstream

Další podrobnosti o filmovém koncertu Psycho / Hitchcock Live najdete na www.hitchcocklive.cz

IMG_2651

Zdroj: www.hitchcocklive.cz

Natalia Kuznetsova