Premier fashion week / den první

V Praze se na podzim s fashion weeky roztrhl pytel! Ano, všichni víme, že se v Praze s fashion weeky roztrhl na podzim pytel, tak proč bychom to ještě párkrát nezopakovali.  Premier Fashion Week má ale jednu zvláštnost, je partnerským projektem staršího bráchy Designbloku.

Přestože se v jeho názvu nachází slovo „premier“, svou premiéru už má tento FW za sebou. Poprvé se totiž v Praze objevil již minulý rok a to v kostele Šimona a Judy. Středečním večerem přehlídky začínaly, a tak TBL vyrazilo obhlédnout „správnej fešn rajón“.

Jako první se představili tři mladí návrháři, kteří dostali Designblok Talent Card, jmenovitě Daria Makeeva, Kateřina Plamitzerová a Lukáš Spilka. Daria Makeeva předvedla černočernou kolekci z přírodních materiálů, kde převažovaly lněné tkaniny. Všechny modely byly šité v délce do půli lýtek a doplněné kulichy. Kolekce tak působila lehce pánským a ležérním dojmem.

Daria_Makeeva_designblok_fashionweek.jpg

Přehlídka Kateřiny Plamitzerové oproti předchozí show ukázala jemné éterické modely zhotovené převážně z transparentních materiálů. Celou kolekci prostupoval ozdobný prvek řasení.
Jako poslední z této trojice šel na řadu náš oblíbený megaloman Lukáš Spilka. Asi nemá cenu schovávat naše sympatie k tomuto designérovi. Prachsprostě mu nadržujeme, protože jeho modely jsou zkrátka skvělé. Jeho kolekce Animal vs. Minimal v sobě skutečně nesla něco z obojího. Na první pohled jsou tyto skoro až objekty jednoduché, ale na ten druhý v sobě skrývají temnou animálnost, kterou v sobě lidské pokolení nosí.

Lukas_Spilka_designblok_fashionweek_talentcard.jpg

Druhá přehlídka patřila Monice Krobové, která se prezentovala pod záštitou Designblok Talent Card již minulý rok. Kolekce nijak nepřekvapila, jelikož si zachovává svůj velký neforemný design.

Dnes v šest hodin startuje další blok přehlídek, takže se těšte na další report!

Foto: Jolana Haismanová