Premier Fashion Week 2012

To, že podzim bývá obdobím módy, je už známo řadu let, ale že v Praze se budou během dvou měsíců konat rovnou tři fashion události, to už je velká novinka. Ono je to všechno fajn, jen najít si čas každý den a chodit na nějaké přehlídky, to už je celkem náročný, nehledě na to, že nikdy nevíte, co si na sebe vzít.

Největší pochvalu si letos odnesou pořadatelé pravděpodobně za výběr prostoru, kde se veškeré přehlídky konaly. Já osobně mám z kostelů husinu a často ve mně všechny ty sochy a pánbičkářské obrázky strach a pocit stísněnosti. Nutno ale dodat, že se ráda bojím, takže spojení přehlídky s kostelem mne nijak neodradilo, naopak jsem byla překvapená, jak dobrá tu byla akustika. Pořadatelsky to bylo dobře zvládnuté, nemuseli jsme sedět na zemi a nenastala ani chvíle zmatků, jen někteří opozdilci se museli uspokojit se stáním v poslední řadě.

Na Zuzku Kubíčkovou jsem se fakt těšila, za poslední rok toho dokázala hodně a pořád její jméno někde slyším. Sice jsem dobrých pět minut propásla, ale díky závěrečnému defilé jsem se opět přesvědčila o jejím talentu. Avantgardní, smyslná a občas i děsivá kolekce předčila má očekávání, takže jsem odcházela nadmíru spokojená.

Já to přiznám na rovinu, že na Designblok Fashion Talent Cards: Karolína Juříková, Monika Krobová, Tereza Ujevičová jsem šla s tím, že mě to vlastně ani moc nezajímá, ale potřebovala jsem si zaplnit volnou chvíli, abych nemusela stát před kostelem. Takže asi tak. Přehlídka Karolíny Juříkové byla fajn, jen některé střihy se mi nezdály dobře promyšlené, Monika Krobová se mi  naopak líbila, její kolekce byla jednoduchá, ale efektivně na mě zafungovala, zvlášť sukně se sníženým pásem byly úžasné. Nejhorší ze všech byla Tereza Ujevičová, nějak jsem nepochopila, co tím autor (s fakt hroznou vizitkou) chtěl říci. Ta inspirace Islandem se mi nějak nezdála a na tak podivné střihy nemá ani  Desigual. Celé mi to přišlo jako práce prvního ročníku oděvní průmyslovky, ale třeba jsem to nepochopila, nevim.

Premier Fashion Week jsem dovršila sobotní přehlídkou Denisy Nové a Hany Zárubové. Společné sice nemají, kromě dobře zvolené (klasické) hudby, nic, ale obě dvě se mi líbily. Denisa své modelky ani neobula, vlasy jim pořádně zamuchlala a pustila na molo v modelech, které vytvářejí efekt druhé kůže, především v cihlové barvě. Všechno bylo jednoduché, nositelné, jen možná občas monotónní.

Hana ze své přehlídky udělala show, tím pádem se v mém žebříčku vystoupala až na tu nejvyšší příčku. Konstruktivně dokonalé kabáty, volné sukně a prapodivné podpatky. Bylo to perfektní a myslím, že si to zasloužilo velký potlesk. Na Hanu a na její kabáty!

S absencí fotek se prosím vypořádejte po svém, já chytrá si nevzala foťák. Hana Zárubová už má na stránkách celou kolekci.

Foto, video: Natalia Kuznetsova

Úvodní: Hana Zárubová

Natalia Kuznetsova