Pražské léto plné výstav

Dneska jsme si pro vás připravili několik pražských výstav, které byste rozhodně neměli v létě opomenout. Jsou prázdniny, tak máte určitě  více volného času a nálady si zajít prohlédnout pár expozic.
První z výstav se koná v Centru současného umění DOX a shlédnutí je možné do 1.1o.2012. Jedná se o výstavu významného českého sochaře Karla Nepraše, který se zasloužil o rozkvět českého sochařství už  v 60. letech. Výstava je ojedinělou retrospektivou tohoto sochaře, jelikož dříve se jeho díla v takovém rozměru nevystavovala.  V jeho tvorbě se značí sarkasmus a vtip reagující na dobu jeho působení.
V DOXu, jak je zvykem, není jen jediná výstava. Prohlédnout si můžete zároveň sochařské objekty Čestmíra Suška, nazvané Outside/Inside nebo Bikiny klub od mladé Veroniky Psotkové a mnoho dalšího.
Druhou zastávku byste měli udělat ve druhém patře Městské knihovny. A u dvojek zůstaneme, protože Městská knihovna přichystala dvojvýstavu Lubomíra Typlta a Jakuba Špaňhela. Lubomír Typlt a jeho Tikající muž skrývá za vrstvou šílených barev i značně zneklidňující atmosféru děl. Špaňhelovi Slepice v pekle mají sice klidnější barevnost, ale nenechají vás o nic víc klidnými než Typltova díla. Dvojvýstava trvá do 99.2012.
Poslední z výstav, které byste si neměli nechat ujít je výstava Tváře, z které jsme vám přinesli krátkou reportáž přímo z vernisáže. Více se o ní dočtete zde: http://www.theblacklight.cz/archives/1930

photo: www.dox.cz, www.citygalerryprague.cz
Jolana Haismanová