Prague Fashion Weekend vol. 2

Fashionweekové dny utíkají snad rychleji než ty normální, takže vám přinášíme krátký report ze soboty a první nedělní přehlídky. 

Fashion show trojčlenného teamu tvořící pod značkou LaFormela začínala ve čtyři hodiny. LaFormela je známá pro své temnější, undergroundové a velmi působivé modely. Nejinak tomu bylo i s letošní kolekcí jaro/léto 2015,  jen s výjimkou faktu, že letos designéři ještě přitvrdili a po pomyslném mole se procházeli punkáči. Tedy spíše punkerky, protože ani přes inspiraci punkovými 70. lety jejich modely neztrácí ženskost. (pozn. red. Nikdy by mě nenapadlo, že bude vzor šátku palestiny vypadat tak skvěle na večerních šatech!)

Mikesova_show_5

Hned po LaFormele následovala přehlídka Chatty & Antipearle. Punkáče vystřídaly jemné ženské modely této tvůrčí dvojice designérek doplněné o stříbrné šperky s perlami značky Antipearle. V kolekci převládala bílá a vílí vzory vytvořené digitálním tiskem. Zvláštní pozornost přitáhly nádherné jarní kabáty s metalickými odlesky.

První nedělení přehlídka byla jen pro ranní ptáčata. Nebo alespoň pro ty, co nepropili celou noc. Začínala již před polednem. Své kolekce představili Pavel Berky a Jana Mikešová. Pavel Berky se často zabývá folklorem, který rád promítá do svých modelů. Jeho kolekci proto otvíralo tématické video točené nejspíše ve skanzenu. Modely vytvořil v tlumenějších odstínech tmavě modré, světle modré a okrové, nevynechal samozřejmě ani bílou typickou pro folklorní oděvy. Často pracuje s límečky, mohutnými rukávy a jeho modely obecně opticky zvětšují siluetu.
Po Berkym následovala Jana Mikešová se svou značkou MIK ve spolupráci s Luciela Taschen. Máme pro její pletené modely slabost už dlouho, ale tato kolekce byla opravdu nádherná. Mikešová předvedla velmi ženské už na první pohled příjemné a pohodlné modely. Převládaly světlé pastelové barvy a dívčí éterické střihy. Řadu modelů doplnily minimalistické kabely a psaníčka Luciela Taschen.

 

 

Foto: Jolana Haismanová