Prague Fashion Weekend vol. 1

Začátek září je tradičně věnován módě, letošní rok se však módní kultura koncentruje do netradičního prostoru Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Mercedes Benz Prague Fashion Weekend je v plném proudu a my vám přinášíme krátký report z několika čtvrtečních a pátečních přehlídek. 

Zahajovací přehlídka náležela designérkám Monice Novákové a Lucii Jelínkové, které tvoří pod značkou Awkward. Vzpomenete-li si na jejich první celočernou kolekci, jež předvedly například na Dreft Fashion Weeku o dvě léta nazpět nebo úžasně extravagantní kolekci šperků před rokem, asi vás jejich letošní kolekce dost překvapí. Čtvrteční show Awkward se nesla v duchu letní festivalů, skládala se jen z plavek, tílek a lehkých triček. Designérky zvolily konfekčnější styl modelů s psychedelickými a výraznými vzory.

Kolekce Awkward

Modely z přehlídky Pietro Filipi Silverline od Ivany Mentlové připomínaly svou nedbalou elegancí, určitou formálností a černobílými kombinacemi newyorskou módu. Kvalitní materiály s klasickými střihy přesně zapadaly do konceptu značky.

V pátek byla na programu například show Petry Ptáčkové. Styl jejích modelů je naprosto nezaměnitelný, a přesto tak těžko definovatelný. Kolekci zhotovila z přírodních materiálů, ale stejně působila jak z jiného světa. Dámské modely svými éterickými vzory a nevšedními střihy odkazovaly k vidinám vílích stvoření z budoucnosti. Pánské modely působily surovějším, avšak velmi propracovaným dojmem.

Páteční den korunovala fashion show Jakuba Polanky. Přehlídkový sál Právnické fakulty byl přeplněn lidmi, kteří s napětím očekávali kolekci tohoto českého designéra. Kolekce se skládala z tří barevných linií. První z nich ukázala světlou bílo-béžovou kombinaci a střihy podtrhující ženskost. Do další části kolekce nechal proniknout zemitější odstíny, zlatou a modrou barvu. Modelky také působily androgynnějším dojmem. Ve třetí linii převládala černá nebo černobílá kombinace. Modely byly doplněny zlatými výraznými šperky.

 

Rick Genest aka Zombie Boy na přehlídce Jakuba Polanky

 

Foto: Jolana Haismanová