Patti Smith přijede do Prahy

Performanční básnířka a výtvarnice, která patří mezi hlavní protagonisty amerického punku a nové vlny, přijede v srpnu v rámci svého turne Horses do Prahy. Koupit si vstupenky na její koncert je povinností takřka pro každého.

Album Horses z roku 1975 letos slaví 40 let své existence, a právě proto chce Patti vzdát čest svému dílu, které bylo ve své době zásadním milníkem pro newyorskou nezávislou scénu. Patti je známá svou jedinečnou interpretací písniček, díky čemuž klade důraz na sílu slova. Hudba byla prodchnuta poezií v nekompromisním uměleckém hledání, které pomohlo položit základy toho, co je známo jako  vření “punku”, i když se Smith a její kapela vždy snažila vyhnout kategorizacím. Album Horses v celé délce 43 minut je ikonickým dílem sedumdesátých let.

 „Bude to opravdová, hrdá oslava,“ říká Patti o svém záměru představit na koncertě celé album Horses. Budou ji doprovázet dva členové původní kapely, Lenny Kaye a Jay Dee Daugherty, společně s hráčem na basovou kytaru a klávesy Tony Shanahanem, který je členem její kapely dvacet let.

Speciální koncerty Horses Patti Smith představí i v Německu, Anglii, Itálii a Francii, stejně jako na výroční show ve svém rodném městě v Beacon Theater v New York City 10. a 11. listopadu. V Praze Patti Smith vystoupí v divadle Archa 5. srpna 2015.

Vstupenky zakoupíte v síti Ticketpro.

Foto: Jork Weiesmann, Judy Lin