OSTRALE´013

Jsi student umělecké nebo designové školy? Chceš ukázat svou práci na mezinárodní výstavě soudobého umění v Drážďanech? Zkus se přihlásit do konkurzu k výstavě OSTRALE´013.

Výstava se koná na dvou místech, od 5. července do 15. září bude v areálu Ostragahege a druhá část bude umístěna na výstavišti Messe Dresden do 25.srpna. Pro tento sedmý ročník mezinárodní výstavy si organizátoři určili téma „Překročení Rubikonu“. Ovšem jde spíše o symboliku „Východu“ v tom nejširším smyslu slova. Umělci se mají zamyslet nad vnímáním sebe sama z vnější perspektivy, kde stojí jejich vlastní kultura a jak je vnímána z vnějšku.

Podklady ke konkurzu se musí vyplnit nejpozději do 14. února v německém nebo anglickém formuláři na jejich internetových stránkách zde. Vybraní umělci se dozvědí výsledky mezi 1. a 7. dubnem.

Několik českých studentů již mělo tu čest vystavovat na drážďanském OSTRALE´011. Jmenovitě Barbora Šimková se svými plakáty a videi, Pavel Frič, Lukáš Müller a Radek Jandera přivezli do Drážďan své instalace a Jiří Toman předvedl návštěvníkům grafiku. Minulý rok výstavu navštívilo dokonce přes 17 500 lidí.

A ještě několik fotek z minulého ročníku

Zdroj: Ostrale