Odcizení otci? Otcizení!

Režijně dramatický ročník pražské DAMU si pro svou autorskou inscenaci bere na paškál osobu pro někoho nejdůležitější na světě, pro dalšího obyčejného člena rodiny a pro někoho osobu úplně neznámou. Ano, řeč je o otci – o symbolu patriarchální společnosti.

Možnost shlédnout absolventskou divadelní hru dostanete 1.2. 2013 od půl osmé v učebně K 222 a nejbližší repríza proběhne 22.2. 2013 na tomtéž místě v ten samý čas. Za režii a dramaturgii jsou pro tentokrát zodpovědné tři osoby. Jmenovitě – Ivo Kristián Kubák, Marie Nováková a Martin Hýča.

Tvůrci i aktéři se budou snažit svou inscenací zodpovědět zdánlivě banální otázky jako: Kdo je můj otec? Jak žije? Jaký s ním mám vztah? Scénář vychází převážně z autentických pramenů. Autoři pracovali s řadou fotografií, korespondence nebo nahrávek. Zároveň staví osobu otce do pozice dramatické postavy jako sebe samu.

Na celé hře pracovali nejen studenti 5. ročníku dramaturgie činoherního divadla, ale také „činoherní čtvrťáci“ nebo studenti alternativního a loutkového divadla. V hlavních rolí se můžeme těšit na Martina Hýču, Matěje Nechvátala, Josefa Vaverku a další.

zdroj fotek: tisková zpráva divadla DISK
Jolana Haismanová