O Ricku od Ricka Owense

Kniha amerického návrháře Ricka Owense vyšla na populárním nakladatelství Rizzoli, které v minulosti vydalo mnoho dalších designových a módních knih. Mimojiné právě Rizzoli pustilo do světa kontroverzní knihu Selfies od Kim Kardashian.

V regálu s knihami vás tento kousek rozhodně zaujme, nejde totiž o žádnou knihu do kapsy, ale o několika kilogramový exemplář ve formátu A3. Jedná se pravděpodobně o nejpropracovanější a nejzajímavější knihu, která na počest tohoto návrháře vyšla. Uvnitř této knihy se skrývá autorizovaný text již zmíněného návrháře, jeho průvodní komentář k jednotlivým kolekcím, rozhovor, který byl interpretovaný Karlem Lagerfeldem a také jakési myšlenky, básničky a všudypřítomné texty písniček. Mimotoho se zde dočtete například i to, jakou hudbu Rick posloucha ve svém ateliéru a kdo je mu životní inspirací. Suma sumárum, textu není příliš mnoho, z velké části je obsah tvořený velkoformátovými fotografiemi z přehlídek, výstav a osobního života návrháře a jeho choti Michele Lamy, které Rick věnoval prostor přímo v srdci knihy.

Pokud patříte mezi milovníky jeho minimalistické módy, budete si ji prohlížet znovu a znovu, pokaždé vás nadchne svým pečlivě zpracovaným obsahem. Ačkoliv se nejedná o nejnovější publikaci (první výtisk vyšel v roce 2011), doporučujeme si pořídit tuto knihu. Můžete ještě dnes zde za 89$.

Foto: Natálie Kuznetsova