O.Children v Praze

Tři roky zpátky o nich nebyla nikde ani řeč, ale pak najednou přišla obrovská pecka Dead Disco Dancer, která je mimochodem ještě stále leaderem všech dosavadních singlů … a hned se začalo spekulovat o novém post-punkovém projektu, který lehce připomíná doby legendární kapely Joy Division.

Skalním fanouškům Nicka Cavea už jejich název skupiny něco říká, pochází totiž z jedné jeho písničky, kdo stále ještě tápe, osvěžte si paměť zde. Hlavním frontmanem a řekněme tváří skupiny je téměř dvoumetrový Tobi O’Kandi. Žádné osudové setkání členů skupiny se nekonalo, všichni se poznali přes manažera, který jednou slyšel Tobiho zpívat a řekl si, že by to byl prima frontman nějaké skupiny. Další tři se pak jednoduše přidali, Andi Sleath (bubeník), Gauthier Ajarrista (kytarista) a Harry James (basák).

Od roku 2008 je to nerozlučná čtyřka a do Čech už zavítali v létě, ovšem na fesťák a co si budeme povídat, v klubu tomuto cold wave svědčí mnohem víc. Obzvlášť když zde představí své poslední album „Apnea“.

Přijď 11. února do Paláce Akropolis na svěží vánek londýnského post-punku.

Vstupné: 350 Kč v předprodeji, 390 Kč v den konání akce, pro klienty České spořitelny sleva 20%.

Foto: www.ochildren.co.uk, Viktor Vauthier

Natalia Kuznetsova