Nová Balenciaga v podání Alexandra Wanga

Mluvilo se o tom asi rok. A před třemi měsíci po všech těch spekulacích bylo konečně potvrzeno, že Alexander Wang se stal novým kreativním ředitelem značky Balenciaga. Média už netrpělivě čekala na jeho debut a přehlídka byla po okraj přeplněná fotografy. Tak tady ji máte, novou, čerstvou a krásně voňavou kolekci pro podzim/zima 2014.

Řeči okolo jeho nástupu na tak vysoký post byly i milé, tak i nemile. Hodně módních kritiků se k tomu stavělo skepticky, především k jeho nízkému věku – Alexandrovi je pouhých 29 let. Ale po tom, co jeden jediný rok předvedl Olivier Rousteing pro Balmain, jehož věk je vcelku srovnatelný s Wangem, se všem tajil dech nedočkávostí, už ty rovnice o věku a zkušenostech tak trochu přestávaly být pravdou…

A teda my musíme smeknout klobouk, nejen, že jeho nová kolekce geniálně pokračuje linii značky Balenciaga, ale značka načerpala nové síly a mladistvosti. Alexander do toho zahnul i svůj vlastní „architektonický“ pohled na ženské tělo, avšak se nechal inspirovat i samotným Cristóbalem Balenciagou. Takže zdaleka nepůsobil jako nepřipravený žák a chopil se této práce se vším všudy.

Rozhodně nejnápadnější z celé kolekce jsou šaty s odhalenými zády a různými průstřihy, jejichž celou kompozici doplňovaly lodičky s decentními pásky.

F/W 2014

 

 

 

 

 

Foto: www.style.com

Natalia Kuznetsova