Noc divadel

Každý rok se pořádá v Praze několik kulturních nocí. Například jednu z jarních nocí máme možnost prohlédnout si za svitu měsíce kostely, podobnou akci jsme mohli navštívit zhruba před měsícem a půl, akorát jsme nebloudili kostely nýbrž prostory muzeí. Letošek nám ale přichystal jednu novinku v podobě Noci divadel.

Premiéra evropské divadelní noci v Praze proběhne 16. listopadu. Návštěvníci budou mít k dispozici přes 40 pražských divadel, která připravila různorodý program. Divadla nabízí představení pro děti i dospělé, workshopy, prohlídky zákulisí, projekce nebo třeba autorská čtení.

K Noci divadel se připojila například Nová scéna ND, Meetfactory, La Fabrika nebo studentské divadlo DISK. V Nové scéně si budete moci prohlédnout prostory divadla, dozvíte se něco o principu Laterny magiky a na závěr shlédnete speciálně připravenou performance k Noci divadel. V Meetfactory budete mít možnost zažít první čtenou zkoušku nového představení Pevnost a divadlo DISK nabídne úryvky z právě hraných inscenací.

Tímto projektem se Praha zařadí mezi 11 evropských států, kde se European Theatre Night pořádá již šestým rokem. Divadelní noc vznikla v Chorvatsku a od té doby se připojují další země. K nováčkům nepatří jen Česká republika, ale také Bulharsko nebo Rakousko.

Máme se na co těšit! Uvidíme se v divadle(ch)!

Zdroj: Noc Divadel