New York v očích Billa Cunninghama

V NY plném taxíků, aut a nekonečného ruchu je docela rarita potkat někoho na kole, proto jakmile okolo vás projede šedovlasá osoba v modré bundě, pravděpodobně to bude právě Bill a spěchá na další přehlídku. Bill patří rozhodně k těm nejdůležitějším osobám v módním průmyslu, nebýt jeho, pravděpodobně bychom neměli zmapované ulice ani v šedesátých a ani dalších letech. Co může líp odrážet módní situaci než ulice a samotní dychtiví módní gurmáni?

Život Billa je přinejmenším zvláštní, když se zeptáte Anny Wintour, se kterou se Bill už léta zná, jaký je jeho život a kolik má dětí, nedokáže na to odpovědět. Bill si totiž svůj osobní život dokonale oddělil od života profesního, například na večírky, na kterých fotí pro New York Times, si nikdy nevzal ani suchou housku, radši si po práci zajede do levného bistra pro párek s chlebem. Je to až fascinující, jak celý svůj život zasvětil módě a trendům, přitom nic nemusel nikomu nikdy dokazovat, proslavily ho jeho činy, nikoliv mediální popularizace.

V současnosti je Bill i ve svém úctyhodném věku neúnavným hledačem módních trendů v New Yorku, nikdy neměl žádný vztah a doposud ani děti. Jeho zájmem pořád je a bude móda. K bližšímu seznámení s Billem doporučujeme dokument o jeho životě Bill Cunningham New York.

Foto:  Abby Ross