Mladé návrhářky pomáhají projektem FASHION FOR FOKUS

Netradiční podívanou nabídnou 1. dubna od 20 hodin krásné prostory Českého muzea hudby. Bude se tu totiž konat charitativní módní přehlídka FASHION FOR FOKUS, jejíž výtěžek půjde na dobročinné účely. 

Za projektem FASHION FOR FOKUS stojí nezisková organizace Fokus Praha, která už čtvrt století pomáhá duševně nemocným lidem. Mottem „Zaostřeno na osobitost“ poukazují na skutečnost, že se dá skloubit módní svět s tématem duševního zdraví. Protože stejně jako jsou duševně nemocní lidé označováni za blázny a v leckterých případech jsou odsouváni na okraj společnosti, jsou módní designéři vnímáni jako extravagantní duše, které se od zbytku populace také odlišují.

Přehlídka bude složená ze čtyř přehlídkových bloků, kde své kolekce předvedou čtyři mladé české designérky. Jmenovitě Jana Mikešová, Linda Zabilková, Vendula Niklová a Tereza Vu. Přehlídkové bloky doplní video-projekce, které speciálně pro tuto příležitost vytvořila Tereza Voříšková. „Jsme moc rádi, že můžeme spolupracovat s mladými osobitými českými designéry a umělci, kteří propůjčili svůj talent a čas na pomoc charitě,“ říká o projektu Kateřina Hlatká z Fokusu Praha.

A jak můžete pomoci vy? Vstup na přehlídku je možné získat prostřednictvím webových stránek www.fashionforfokus.cz, kde přispějete finančním darem přes platební portál jednou ze čtyř peněžních částek v nabídce. Obratem vám přijde e-mail s potvrzením účasti.

Foto: Natálie Kuznětsová