Místo Stalina raději Jágra

Od dnešního rána se šíří po sociálních sítích anketa, jakou slavnou českou osobnost chtějí Češi umístit v podobě sochy na pražskou Letnou. Mezi deseti možnostmi českých velikánů se však dají najít i taková jména jako Jiřinka Bohdalová či Jaromír Jágr. 

Anketa má končit již 10.8. a za jediný den se do ní zapojilo dle hlasovacích čítačů přes 32 tisíc lidí. Dle stránek ankety je slavnostní odhalení sochy plánováno na 28. 10. 2018.

A koho sochu chtějí Češi nejvíce? Jsme nejspíše národ hokejových fanatiků a fanoušků Karla Gotta, tito dva muži se totiž perou o první místo. Na třetím místě je herečka Jiřina Bohdalová. Až za těmito postavami dnešní „pop-kultury“ se nachází například T. G. Masaryk nebo J. A. Komenský.

Anketa však začíná být malou záhadou, protože webové stránky nesou logo Hlavního města Prahy. Jak ale uvedla tisková mluvčí Magistrátu: Magistrát se na této akci nepodílí a pořadatel nemá souhlas s užitím loga Hlavního města Prahy.“ A dodává: „Vzhledem k tomu, že pořadatel s námi nekomunikuje, můžeme se domnívat, že jde o recesi či prázdninový žert.“ Na to má ale razantně jiný názor tiskový mluvčí ankety Zdeněk Müller: „Jsme překvapeni, že Hlavní město Praha dává náhle ruce pryč. Možná došlo k nějakému komunikačnímu šumu, ale tohle je skutečně šokující.“

Čechy se tedy zase jednou předvádí jako Kocourkov ve své nejčistší podobě a my se můžeme akorát nechat překvapit, jestli na místě dřívějšího Stalina bude stát Jágr, božský Kája a nebo nic.

Foto: Koho na Letné