MBPFW / Sobota

Prague Fashion Weekend včerejším dnem vrcholil, své kolekce předvedli ti nejlepší čeští návrháři a stálice české módy. Black Light by si tedy nikdy neodpustilo, kdyby se alespoň na pár přehlídek neukázalo a neužilo si atmosféru nabitého a nedočkavého fashion stanu.

První přehlídka, na kterou jsme se vydali, představovala hned dvě kolekce. Kolekci ukázala autorská značka ETHER a designérka Mirka Talavašková. Modely značky ETHER se linuly v tónech devadesátých let, tedy lehce zvýrazněná ramena a snížený pas. Naopak kabelky doplňující modely byly značeně moderní a zdobené cvoky. Z materiálů převažovala tmavá kůže a černé nebo bílé šatovky. Mirka Talavašková vsadila na kvalitní eleganci. V její kolekci převládaly nádherně zpracované kabáty v lehce vojenském stylu, přesto však krásně ženské, protože byly přepásány přesně v pase, takže zvýrazňovaly pas. Barevně se kolekce pohybovala od černé, přes šedou a velbloudí béžovou.

V 16 hodin začínala další show, tentokrát značky TIQE by Petra Balvínová. TBL si všimlo této značky zhruba před dvěma lety a líbí se nám, jak se za tak krátkou dobu designérka pořád vypracovává a je vidět změna, přestože si stále drží ženskost a jemnost. Modely byly zhotoveny převážně z transparentních materiálů jako je krajka nebo velmi jemná pletenina, dále jsme mohli vidět i kůži nebo šifon. Kolekce obsahovala velký počet modelů, což bylo možná trochu na škodu, protože si nedokázala udržet jednotnou linku a některé kousky do konceptu vůbec nezapadaly.

Poslední přehlídka na kterou jsme zavítali se skládala ze dvou částí, kolekce STINAK od Vladimíra Staňka a designérky Ivany Kaňovské, která zazářila svou kolekcí na Shooting Fashion Stars v roce 2012. Přiznáváme, že nás Staňkova pánská kolekce vážně dostala. Jeho modely byly temné ale zároveň velmi jemné až zženštilé. Ženský akcent ještě zvýraznily narůžovělé zčesané vlasy všech modelů. Pro pánské modely využil nevšední krajky a lehké materiály. Ivana Kaňovská se naprosto držela svého černočerného stylu s výraznými kovovými doplňky. Tuto sezónu akorát vyměnila stříbro za zlato a latex za černý šifon. Modely tak působily mnohem křehčím dojmem, ovšem odhalovaly, co se dalo.

Každým rokem se úroveň Prague Fashion Weekendu zvedá, takže se nemůžeme dočkat příštího!

Foto: Jolana Haismanová