MBPFW / Čtvrtek

MBPFW nejsou obojetné souhlásky, jak by se zpočátku mohlo zdát a my si neprocvičujeme při čtvrtečním večeru český pravopis. MBPFW je zkratka pro Prague Fashion Weekend, který dnešním dnem začal. TBL nesmělo chybět, a tak vám přinášíme krátkou sumarizaci.

První přehlídka nesla název „Komponovaná trendy show“ a skládala se ze čtyř částí, tedy lépe řečeno ze čtyř návrhářských kolekcí. Přehlídku otevírala kolekce „House Wife“ od Viktorie Vittori, která pokračuje v minimalistické linii, jako spousta mladých českých a slovenských návrhářů. Předvedla nádhernou kolekci, převážně kabátů, ve světlých odstínech a nevšedních střizích. Zvlášť nás bavily dřevěné sandály na platformě. Druhým návrhářem této fashion show byl slovenský designér Marcel Holubec. Oproti jemným modelům Vittori v Holubcově kolekci převládaly temné barvy, kůže a hedvábí, ovšem ani náznak brutality. Spíše tato kolekce vyjadřovala určitou niterní temnotu, přesně tak jak to má Black Light rádo! Marcel Holubec se soustředil i na zvláštní zpracování a mohli jsme na jeho modelech spatřit různé naaplikované ornamenty nebo průstřihy. Třetí přehlídku měl na svědomí obchod The Address Idea, který předvedl totální barevnou anarchii a punk. Přehlídku uzavírala Orsolya Csík s kolekcí „INQ“. Modely se nesly v duchu oblečení třicátých let, příjemných materiálů a jisté skromnosti.

Druhá přehlídka představovala dvě jména Hanu Stocklassovou se svou značkou Boheme a ateliér Alešbáry. Modely Hany Stocklassové jsou charakteristické minimalismem, ženskostí a chutísedonichrovnouzabalit. Většina jejích modelů byla zhotovena z velmi příjemné pleteniny a přírodních materiálů. Ateliér Alešbáry nás moc nedostal. Modely byly nesourodé a celou dobu jsme se nemohly rozhodnout, zda-li je to spíše spodní prádlo, pyžamo nebo normální oblečení. Jelikož jsou ale jejich přehlídky často doplněny performance, tak jsme si na závěr přišly na své. Místo závěrečného defilé totiž nastoupila v doprovodu spartakiádní hudby  šestice modelů jen v červených plavkách a naše černé srdce zaplesalo. Nesourodost modelů odpuštěna.

Poslední přehlídka, které jsme se zúčastnily, byla italské pánské značky Tombolino. Poprvé za dnešní den přilákala nějaká značka tolik diváků, aby zaplnili přehlídkový stan. Co vám budeme povídat, není radno nechat posuzovat dívkám našeho věku pánské modely na tak krásných mužích. Modely byly pár slovy nonšalantní, dobře zpracované a trochu retro.

A my se můžeme těšit na zítřejší den. Stay tuned!

Foto: Jolana Haismanová