Máj/May

Kdo by neznal slavnou romantickou skladbu Máj od Karla Hynka Máchy? Všichni ji snad dobře známe. Co ale nejspíš neznáme, je tanečně činoherní zpracování na Nové scéně Národního Divadla. Do role režiséra se postavil David Prachař a choreografii vytvořil Václav Kuneš se souborem 420PEOPLE.

Celý soubor si dal za úkol ukázat v představení co nejvíce uměleckých řemesel. Takže si budete moci vychutnat hru, tanec, zpěv i recitaci. Živý hudební doprovod obstará avantgardní hudebník Pavel Fajt a Ondřej Anděra. „Rytmus básně je velmi tanečnítancem určitě nebudeme vyjadřovat děj, spíše zachycovat atmosféru a náladu díla, “ říká choreograf Václav Kuneš. Roli v této hře si střihne i sám režisér David Prachař a Václav Kuneš. V dalších rolích bude možné shlédnout například Jana Kačera nebo Natašu Novotnou. Po skončení představení máte možnost zůstat i na diskuzi s tvůrci inscenace.

Premiéra hry proběhla sice již na jaře tohoto roku, ale od té doby se odehrály zatím jen tři reprízy. Nadcházející a prozatím poslední repríza připadá na 26. listopad od osmi hodin. Vstupenky na představení je možné zakoupit v předprodeji na pokladnách Národního Divadla. Hodnota vstupenky je 300,- Kč, avšak na vybrané sektory lze uplatnit slevu.

Záběr ze hry Máj

David Prachař

photo: Pavel Hejný, zdroj: www.novascena.cz, www.youtube.com
Jolana Haismanová