Lunchmeat 2014

Dámy a pánove, klasicky, jak už to u nás zvykem bývá, vás chceme vřele upozornit na konání festivalu Lunchmeat. Věříme, že i letos to bude (slušně řečeno) pecka! Už tento čtvrtek vypukne několikadenní festival světel a hudby, na kterém budou přítomni… snad všichni.

Už přes měsíc jste měli šanci naladit se na vlnu Lunchmeatu, každý víkend sem jezdili umělci jako Groundislava, Sinjin Hawke, Slugabed, Kangding Ray a další. Letos vše vyvrcholí opět v pátek ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze. Páteční večer představí letošní uměleckou rezidenci – během té letošní vytvoří francouzský vizualista desaxismundi, japonská scénografka Shizuka Hariu a lightdesigneři Dmitri Berzon a Petr Pufler speciální instalaci a stage design přímo pro headlinera hudebního programu, kterým je IDM veterán a věčný hledač nových postupů Tim Exile.

ec-2-620x417

Zdaleka to ale není jediný headliner tohoto festivalu, představí se zde Evian Christ, autor futuristických beatových konstrukcí a jeden z producentů na poslední přelomové desce Kanyeho Westa Yeezus; MssingNo, jeden z největších objevů loňského roku nejen na poli instrumentálního grimeu; producent atmosférických (ne)klubových konstrukcí Koreless, taneční minimalista Throwing Snow a moskevský zástupce optimistického beatového maximalismu 813. Se svým livesetem přijede také stoupající hvězda labelu Project Mooncircle, ostrovní producent Rain Dog. Program pátečního večera v nezvýklém duchu zahájí české hudební uskupení Forma ve společném vystoupení se slovenským producentem Stroonem. Ti doprovodí klasiku německého expresionistického – němý film Metropolis Fritze Langa. Celý večer bude doprovozen autorskými vizuálními sety přizvaných umělců Emmanuela Biarda, Bego M. Santiago, Lasala, Sugy, Texy a fiddy.

640_420_1512-Koreless20111-www.hhv-mag.com_

1925319_10152258254729672_105897258_n

PROGRAM:

24/04/2014

Aoki Takamasa (JP, Raster-Noton)
Dopplereffekt (US, Leisure System)
Nonotak (FR)
Algorave III (CZ/SK)

25/04/2014

Tim Exile (UK, Warp Records)
Evian Christ (UK, Tri Angle Records)
MssingNo (UK, Goon Club Allstars)
Rain Dog (UK, Project Mooncircle)
Throwing Snow (UK, Black Acre)
Koreless (UK, Young Turks)
Forma + Stroon (CZ/SK, Exitab)
813 (RU, Activia Benz)

Visual artists:

desaxismundi (FR)
Shizuka Hariu (JP)
Emmanuel Biard (UK)
Bego M. Santiago (SP)
Lasal (SP)
Suga (PT)
Texa (CZ)
ƒiɗɗA (CZ)

Presales/předprodej

Zdroj: www.lunchmeat.cz

Natalia Kuznetsova