LUCIELA TASCHEN: „I am not a plastic bag“

Důkazem, že i české doplňky můžou být elegantní a stylové, je bezesporu poměrně nová značka LUCIELA TASCHEN. Přestože název zní spíše německy, tak se za ním skrývají „Czech made“ kožené kabelky.

Za celou značkou stojí Lucia Jamrichová začínající nejdříve s barevnými síťovkami, které se daly složit jako hakisak. Poté co se přestěhovala do Berlína v roce 2006, založila svou značku LUCIELA TASCHEN a přesedlala na kůži. Svou první kolekci kulatých kožených kabelek představila v roce 2011. Ale jak sama říká: „Nový model – hranatá taschen – vznikl i díky tomu, že české ženy jsou příliš praktické a kulaté tašky do ruky nejsou úplně pro ně.“

Kolekce „taschen“ jsou charakteristické svou jednoduchou elegancí a zároveň originalitou. Stejnou kabelu totiž nikdy nevyrobí dvakrát. Buď se liší svou barvou, druhem kůže nebo typem. K výrobě svých tašek používá různé druhy kůže od hladké, přes broušenou až po dezénovanou.

V současnosti si můžete zakoupit svojí „Tasche“ v showroomu v Praze ve Veverkově ulici, kde své kolekce prezentují i jiné české designérky. V minulosti to byla Belka a nyní si můžete v tomto showroomu zakoupit věci z kolekce Kristýny Javůrkové nebo pánské košile Kristýny K.

Foto: Dita Lamacho