Letošní SFS projedou Masaryčkou!

Pro módní přehlídku, která je vrcholem Shooting Fashion Stars, už je takřka pravidlem, že se koná na neobvyklém místě. Nejinak tomu je i tento rok. Letošní 9. ročník SFS se totiž uskuteční v prostorách Masarykova nádraží v Praze.

Ale teď k tomu hlavnímu. Kdo z nových talentovaných návrhářů se dostal do čtyřky, která se představí na SFS? Z velké konkurence porota vybrala Lucii Královou, Moniku Přikrylovou, Pavla Berkyho a dvojici Mirka Horká&Štěpán Růžička. Horká s Růžičkou se specializují na pánskou módu, přičemž Mirka na oděv a Štěpán na doplňky v podobě šperků. Pavel Berky zapůsobil svou mnohostranností, kdy jednu sezonu vytvořil minimalistickou kontrastní kolekci a další rok se vrhl na barevný romský folklor. Monika Přikrylová předvedla porotě svou dokonale propracovanou kolekci IKATS inspirovanou mongolskou kulturou. Kombinuje v ní strohou tmavou módu s různobarevnými detaily. Lucie Králova zaujala převážně řemeslným zpracováním dekorací na svých oděvech.

Devátý ročník bude probíhat od 8. do 14. dubna a na hlavní přehlídku se můžeme těšit 11. dubna. Tento rok nám navíc SFS přichystalo skvělou novinku v podobě life streamingu, takže ten kdo nebude přímo na přehlídce, má možnost ji vidět alespoň na internetu.

K nahlédnutí tu máme ještě pár ukázek z předchozí tvorby letošních návrhářů.