Letní minimalistická Black Collection značky Imreczeova

Módní návrhářka Zdeňka Imreczeová představila nadčasovou kolekci černého oblečení Black Collection. Její modely jsou specifické jednoduchými a přitom variabilními střihy, mají uvolněnou siluetu a většinu z nich je možné upravovat pomocí stahovacích pásků, tím dávají kreativní prostor i samotnému nositeli.

Lehkost a nadhled odlišují práci této české návrhářky. Ve svých kolekcích  posouvá současnou nositelnou módu daleko do budoucnosti a to nejenom univerzálností oděvů, ale celkovým přemýšlením, které koresponduje s konceptem slow fashion.

„Módní průmysl se v posledních dekádách roztočil jako kolotoč, neuvěřitelnou rychlostí. Cítím potřebu zpomalení. Nejen jako designér, ale také jako zákazník. Ve svém šatníku nechci mít obrovské množství oblečení, ale jen kusy, které mi perfektně sedí a mohu je nosit ve volném čase i při formálnějších událostech. Navrhla jsem proto i mezi sezónní mini kolekci univerzálních kusů oblečení, které nepodléhá diktátu trendů a sezón, můžete ho nosit celoročně a pomocí vhodně zvolených doplňků využívat pro nejrůznější příležitosti.“ vysvětluje pozadí vzniku kolekce módní návrhářka Zdeňka Imreczeová.

imreczeova

Jak už název kolekce napovídá, najdete v ní oblečení pouze v černé barvě. Většinou až při bližším pohledu zjistíte, že jednobarevnou černou plochu tón v tónu rozbíjí černé propracované detaily, nakládané kapsy a pro značku typické prošívání.

Černá barva je nádherná. Mám ráda celou řadu dalších barev, ale k černé se vždy vracím. Nejen že je praktická, ale cítím z ní i zvláštní atmosféru dokonalosti a nedotknutelnosti. Je jako začátek něčeho nového, jako čerstvě natřená nepopsaná tabule.“ doplňuje Zdeňka Imreczeová.

Text: Tereza Voříšková
Foto: Zdeňka Imreczeová