Legendární módní návrháři

Velkoformátová kniha Legendární módní návrháři od známé novinářky Marii Luisy Tagariello je fascinující sbírkou portrétů nejslavnějších mistrů módního světa, pokud chcete nahlídnout za scénu nejslavnějších přehlídkových mol, budete touto knihou mile překvapeni.

Kniha Legendární módní návrháři se vydává  slovem i obrazem po stopách návrhářů jako jsou Dries Van Noten, Alexander McQueen, Emilio Pucci, Yves Saint Laurent a dalších návrhářů a umělců, kteří ze zapsali do dějin módy 21. století a současnosti svým progresivním chápaním společnosti. Kniha není pouhou sbírkou životopisů a suché biografie, autorka se postarala o to, aby se čtenářům dostal pohled na zcela jiný, zajímavější svět, ve kterém se umělci pohybovali.

Více než textu čekejte v knize velkých a především kvalitních fotografií, které do detailu zachycují kultovní díla módních umělců. Nečekejte však zcela běžně dostupný materiál, který je známý ze stránek na internetu, tato kniha představuje díla užitého umění v zcela jiném rozměru, přičemž každému návrháři je zasvěcený prostor dostatečně charakterizující jeho tvorbu. O grafickou úpravu se postarala Clara Zanotti.

Autorka knihy Maria Luisa Tagariello v současné době provozuje on-line butik a píše blog o módě. Svou letitou praxi v módních časopisech využila právě při psaní této knihy, která zachycuje tvorbu legendárním módních tvůrců v jiném světle, ve světle zákulisí módy.

Knihu si můžete objednat u nakladatelství Slovart přímo zde.

Foto: Natálie Kuznetsová