Kam pro dárky?

Jestli si každý rok lámete hlavu jako my s tím, jak na Vánoce originálně obdarovat své bližní, tak jsme si pro vás připravili pár tipů, kam se dá v Praze vyrazit na nákupy dárků. Tedy ne, že by se nedalo vyrazit kamkoliv, ale tato místa jsou příjemnými alternativami k přecpaným nákupním centrům a vánočním trhům. 

UMPRUM SHOP!
První z předvánočních akcí je prodej designových výrobků studentů z UMPRUMky. Petidenní UMPRUM SHOP! se koná od 5. do 9. prosince přímo v prostorách školy, přesně v Ateliéru průmyslového designu. Na výběr budete mít z nepřeberného množství módních doplňků, šperků, oděvů, ale i keramiky nebo grafického designu.

Vánoční bazar v neonové čtvrti
To by nebyly ty pravé alternativní Holešovice, aby neměly svůj vlastní bazar. V Neone, kde jinde. Již tuto neděli. Mimo designových a uměleckých dárků si budete moci vybrat i krásný balicí papír s vánočními motivy od Pretty paper. A k tomu všemu si můžete koupit svařák. To je důležitý.

designSUPERMARKET 2014
Tento festival designu už je takříkajíc tradiční. Letos se koná jeho osmý ročník a tentokrát proběhne v oblíbených prostorách Domu u minuty od 11. do 14. prosince. Celý festival je doplněn o mnoho doprovodných akcí, jako jsou výstavy, přednášky a workshopy. V pátek si například budou moci návštěvníci navrhnout svůj vlastní šperk u značky Lets Become Paint Friends, který jim pak zakladatelka značky Kay Konečná vyrobí. No a když nestihnete nic přes den, tak můžete jít alespoň večer na nějakou z party. Čtyřdenní festival pas stojí 120 Kč a pro studenty je jen za 100 Kč.

Blešák ve Fabrice
Kdo má zálibu v probírání se second-hand kousky a všelijakými vintage poklady, ten by měl zkusit bleší trh v MeetFactory. Koupit si něco, co se druhému nehodí a vám udělá radost, můžete v neděli 14. prosince, a že toho bude hodně.

knihkupectví Fra
Poslední z našich tipů potěší hlavně knihomoly a všechny paper-úchyly, jako jsme my. Café & Knihkupectví Fra totiž 20. prosince zahajuje velký výprodej všeho. Budete si tedy moct odnést všechny knihy za 50 nebo 100 kaček. A jako bonus vyprodávají i výrobky od oblíbené značky Moleskine.

Foto: Jolana Haismanová