Jubilejní Shooting Fashion Stars v Mánesu

Jubilejní desáté Shooting Fashion Stars se vrátily do pražské galerie Mánes. Poprvé od založení se nepředváděly soutěžní kolekce designérů, ale na diváky čekaly tři přehlídkové bloky – Ivany Kaňovské, studentů z VŠUP a Kateřiny Geislerové. 

Letošní Shooting Fashion Stars mělo být nejspíš znovu na nádraží, protože takové zpoždění, se kterým přehlídka začala, by se dalo tolerovat snad jen vlaku. Po havárii. Ale teď už k milejším záležitostem. Jako první předvedla svou retrospektivní módní show Ivana Kaňovská. Tato designérka se zúčastnila se svou první kolekce  Tension předminulých SFS. Tento rok znovu vypustila na molo své kolekce v pořadí Tension, Aquo a Pandora. Právě díky retrospektivě je znát, že si Kaňovská vytvořila dost silný rukopis, kterého se drží. Používá často transparentní materiály a kovové doplňky.

Druhá z kolekcí Ivany Kaňovské s názvem AQUO

Druhý přehlídkový blok měli na starosti studenti UMPRUMky  v čele s jejich vedoucím ateliéru – Pavlem Ivančicem. V modelech studentů se odráželo téma identity a tradičních rukodělných technik. Nemůžeme říct, který model nás nejvíce zaujal, jelikož byly všechny tak odlišné (jako lidské indentity), že bychom někomu určitě křivdily. Do paměti se ale určitě vryly nádherné večerní šaty Antoniny Zablocké, pestrobarevné modely Terezy Rosalie Kladošové a pletený model Jany Mikešové.

Poslední kolekce od Kateřiny Geislerové se nesla v lehce fádním tónu. Modely byly sice ženské, ale ničím nepřekvapily. Až na pár kousků, které měly zajímavý střih. Co se barevnosti týče, převládala kombinace černé a bílé nebo krémové.

Kolekce Kateřiny Geislerové

Foto: Jolana Haismanová