Jen Mann

Jemnost, krása a ženskost jsou tři slova, kterými by se dala krátce charakterizovat díla od Jen Mann. Tato, za nedlouho, pětadvacetiletá Kanaďanka vystudovala grafiku na OCAD University v Torontu a má za sebou už několik výstav.
Přestože Mann vystudovala grafiku, tak nyní pracuje spíše na olejomalbách. V současnosti vystavuje své nové cykly obrazů „Gathering of the Psyché“ a „Chromathic Atrophy“ v torontské galerii Neubacher Shor Contemporary na exhibici zvané „Daydream Believer“. Již podle názvu výstavy a cyklů Jeniných obrazů lze odhadnout, že se projekt točí kolem snů a duše.


První z cyklů „Gathering of the Psyché“ je celý laděn do bílé barvy a Jen Mann se snaží zobrazit nehmotnost duše. Druhá série „Chromatic Atrophy“ je značnou odchylkou od Jeniných dřívějších prací. Umělkyně si zde pohrává hlavně s rozkladem barev a znovuvrstvením na sebe.

Za zmínku také stojí Jenina první kolekce olejomaleb „Fera“, kterou vytvořila v roce 2009. Obrazy mají symbolizovat náš vztah ke zvířatům a naší instiktivnější divočejší stranu lidství.

photo: www.jenmann.com
Jolana Haismanová