Jan Pícha:2K13

Někdy to bývá těžké si vybrat, jak strávit čtvrteční večer. A protože se říká, že čtvrtek je malý pátek, zveme vás na jedinečnou příležitost vidět nadějného malíře Jana Píchu, který ve spolupráci s cafe NoD a časopisem Vlak představí svá současná, atypicky provedená díla. Kromě toho je vernisáž unikátní svým literárním, kulturním a hudebním zážitkem.

Časopis pro současnou poetiku a umění Vlak uvádí v Praze narozeného malíře Jana Píchu v rámci večera, který se snaží o rozrušení hranic mezi výstavou, literárním a hudebním zážitkem a celonoční party! Následně si vychutnejte dvojjazyčné čtení z knihy Breakfast at Midnight (Snídaně o půlnoci, Argo) v Praze žijícího autora Louise Armanda. Poté zhlédněte krátký film od Emilia Bellu vytvořený speciálně pro křest českého překladu Snídaně o půlnoci. Dále buďte jedni z prvních, kdo si vyslechnou originální skladby DJe Romana Raie z jeho chystaného live projektu. A nakonec se připravte protančit noc za doprovodu blaženě energických beatů mexického DJe Errora.

Jan Pícha je už více než deset let výraznou postavou na neustále se rozvíjející pražské kulturní scéně, ne jako malíř, ale jako DJ. Pod pseudonymem „2K“ vystoupil na mnoha pražských večírcích a nenuceně protáčel tracky všech žánrů, od hladkého a funky techna přes house až k tvrdším, energickým beatům drum’n’bassu. Třináctého června v NoD tento DJ vystoupí na světlo jako výtvarný umělec a ukáže se být mužem mnoha talentů. Z jeho pláten kape napětí mezi neurotickým a erotickým; éterická místa kontrastují s oblastmi hladkého, tvrdého lesku. Pícha je umělec citlivý k době, současný v plném smyslu toho slova.

Vstup 80 Kč – prvních 25 získá vlastní vydání časopisu VLAK!

Klikejte na FB událost.

TZ: vlakmagazine.wordpress.com

Foto: janpicha.com

Natalia Kuznetsova