Gareth Pugh pro Carbon Life Ballet

Pokud máte dojem, že balet je nudná záležitost a že všechny baletky mají tylové růžové sukýnky, tak se pěkně mýlíte. O opaku vás přesvědčí nové baletní představení „Carbon Life“, pro které navrhl kostýmy britský návrhář Gareth Pugh a premiéra byla představena 5. dubna tohoto roku.
Gareth je pověstný svými extravagantními černými a černobílými modely, které se většině lidem zdají nenositelné. Nejspíše to byl jeden z důvodů, proč ho choreograf  Wayne McGregor oslovil, jelikož ani jeho představení není vyloženě konvenční, což dokazuje i fakt, že představení doprovázela rocková kapela.
Na začátku jsou tanečníci oděni jen do velmi prostých tělových kostýmů, které odhalují dost těla, poté se pomalu převlékají do černých jednoduchých trikotů. S vrcholem představení vrcholí i kostýmy, které jsou strohé, černé a výrazně geometrické, až se může zdát, že k pohybu naprosto nevyhovující.

Tyto divadelní kostýmy však zdaleka nejsou Pughovou prvotinou. Několikrát například navrhoval kostýmy i pro English National Youth Theatre. Jeho modely nosí i taková jména jako Beyonce nebo Lady Gaga.

zdroj: intermezzo.typepad.com
Jolana Haismanová