FashionPhilosophy v Polsku

Od šestého května do sobotního večera probíhal v polském Lodži FashionPhilosophy Fashion Week. K vidění byly kolekce mladých polských designérů, ale své kolekce předvedli i ostřílení návrháři jako například Natasha Pavluchenko nebo Łukasz Jemioł.

Tento fashion week s desetiletou tradicí je zařazen ke světovým fashion weekům stejně jako náš Mercedes Benz Prague Fashion Weekend. Módní přehlídky jsou rozdělené na Designer Avenue, což byly prêt-à-porter modely, a Off Out of Schedule, kde návrháři předvedli více artové kolekce. Letošním zahraničním hostem byl portugalský designér Miguel Vieira.

Polská móda má určité společné rysy s českou, což souvisí s podobnou historickou tradicí a kulturou obecně. V módních kolekcích převládá minimalismus a neutrální tóny barev. Polští designéři pracují často s přírodními materiály, ovšem ne tak surového dojmu jako čeští. I ve stylingu modelek se nejvíce objevoval pure natural look – rozpuštěné vlasy a jemné líčení.

Z nepřeberného množství kolekcí jsme pro vás vybrali ty, které nás nejvíce zaujaly. První z nich je kolekce prêt-à-porter Natashy Pavluchenko. Dostaly nás její ikonické avšak nedbale elegantní modely. Střihy sice nebyly nijak nevšední, ale nenucenost z nich přímo sálala.

Modely Natashy Pavluchenko

Další módní značkou stojící za zmínku je bezesporu KAS KRYST. Osmdesátkové a devadesátkové střihy modelů, které jsou většinou charakteristické svojí barevností, se v této kolekci proměnily v šedočernou vampíří urban módu.

V neposlední řadě bychom rády zmínily minimalistickou kolekci Łukasze Jemioła. Kolekce má streetové prvky a je zamířena převážně na mladé lidi, kteří rádi cestují. Modely vypadají neskutečně pohodlně, ale zároveň elegantně. Jeho kolekce trochu připomíná svou jednoduchostí starší kolekce Jil Sander.

Kolekce Łukasze Jemioła

Foto: La Mode