Fashion show NARUBY

Během února se konalo mnoho zajímavých akcí a na jedné z nich jsme byli i my. Mluvím o módní přehlídce pražské VOŠ oděvního návrhářství „NARUBY“, která se uskutečnila v Nové budově Národního muzea.
Své ročníkové práce zde předváděly první i druhé ročníky. Show byla rozdělena na dvě kolekce, první patřila prvním ročníkům a druhá druhým. Jak už lze pochopit z názvu, přehlídka byla pojata nekonvenčním stylem a bylo by lepší, kdyby na mole nebyly smíchané modely „ready-to-wear“ s modely extravagantního rázu. Nejsem příznivcem sytých a křiklavých barev, ale u některých modelů to rozhodně nebylo na škodu. Zvláště u druhých ročníků byly k vidění velmi zajímavé střihy a jelikož druháci měli každý dva modely, tak byla druhá kolekce mnohem více sjednocená, což působilo samozřejmě kompaktnějším  a sofistikovanějším dojmem.
Jako doprovodný program byla připravena dražba výtvarných děl studentů druhého ročníku. Výdělek, který se vyšplhal přes 21 tisíc korun darovali studenti na pomoc slepým, pro občanské sdružení Světlo pro svět, které pomáhá hlavně zrakově postiženým v rozvojových zemích. A nyní už necháme na vás, abyste zhodnotili modely začínajících českých návrhářů.

photo: Jolana Haismanová
Jolana Haismanová