Prague Fashion Weekend den druhý

Praha na tenhle bílý stan Mercedes-Benz čekala hodně dlouho, proto se všem pořadatelům Prague Fashion Weekend kláníme za jejich vytrvalost a dobře odvedenou práci. Stačí už jenom doufat, že za několik let to nebude jenom „weekend“ ale rovnou celý „week“.

Začínat nějaký projekt, který by se mohl českým občanům zarýt do paměti a zároveň je přimět nosit nejen ponožky v sandálech a igelitové tašky, je vcelku obtížné. Přece jenom ta naše povaha česká má ráda ověřenou kvalitu za dostupnou cenu. Je to jeden z mnoha důvodů, proč je českým mladým návrhářům tak těžké se probojovat na trh. Nemáš jméno, nejsi nikdo. Tohle pravidlo bohužel platí jak u nás, tak i jinde. Prague Fashion Weekend je sympatický svým ojedinělým konceptem smíchat dohromady jak módu z luxusních návrhářských domů, tak i módu alternativních značek a talentovaných designérů, kteří dostávaní možnost se mediálně zviditelnit.

Druhý den luxus a přepych zastupovala značka prádla La Perla a pražský concept store Simple, ve kterém prodávají právě toho našeho Boha Ricka Owense a Alexandra McQueena. Za alternativce by se dala považovat Natálie Steklová, bohémka a květinová paní s bio kvalitou. A samozřejmě vrcholem celého večera bylo mistrovské dílo od Polanky. Prý nerad své kolekce předvádí v Čechách, ale zároveň má Prahu rád, tak jako modelky, které si oblékaly jeho modely inspirované právě tou tajemnou a večerní Prahou. Žádné věžičky nebo kýčovité katedrály nečekejte, byl to spíš symfonický orchestr, který hrál všemi barvami na velmi dlouhé siluetě. Podle Polanky by žena měla být ženou, tudíž žádné deformační prvky, pouze čisté linie a účelové střihy. Doplňky v podobě tenkých provázku se štrasem nebo kožených pásků byly vždy dobře zvolené, aby nepřebíjeli tu lehkost oděvu. Jakub Polanka opět zvítězil.

Pokud jste si to nechali ujít  a teď se mlátíte hlavou o zeď, doporučujeme si ještě skočit na přehlídku TIQE od Petry Balvínové a Kateřiny Geislerové, které jsou v sobotu od 17 hodin na Hradčanském náměstí.

 

Fotogalerie druhého dne  14.09. Prague Fashion Weekend.

Foto: Natalia Kuznetsova

Natalia Kuznetsova