Famufest 2012

Letošní Famufest s poditulem NOIR se po roce opět vrací na Novou scénu Národního divadla. Celkově se představí 110 hraných, dokumentárních, animovaných a experimentálních filmů, které vznikly na půdě FAMU v předešlém akademickém roce. A ještě nedávno pořadatele potvrdili, že hlavním hostem festivalu bude americký režisér Wes Anderson, pokud ještě nemáte nastudovaný jeho poslední film Moonrise Kingdome, neprodleně tak učiňte.

 

„Noir pro nás není jen filmový žánr, noir je také situace kolem nás, způsob, jak žijeme. Celým festivalem i znělkami se ponese motto, že každý může být noirovým hrdinou, přiblížil koncepci ředitel FAMUFESTU Štefan Cima.

V letošním roce bude FAMUFEST opět soutěžní přehlídkou. „Každý student FAMU bude moci přihlásit dva filmy – jeden soutěžní a druhý nesoutěžní,“ dodal Cima. Diváci tak budou během tří dnů moci zhlédnout více než stovku snímků. O celkový vizuál, plakáty a web design se postaral grafický designer Garcy, mimochodem ten samý, který měl na starosti i návrh loga The Black Light.

Zdroj: www.famufest.cz

Natalia Kuznetsova