Face the Future

K příležitosti vydání zářijového Vogue-Italy se spojila dvě velmi zajímavá jména a natočila krátké fashion video. Řeč není o nikom jiném než o fotografovi Stevenu Meiselovi a kanadském režisérovi Gordonu von Steinerovi.
Američan Steven Meisel je v současnosti považován za jednoho z nejuspěšnějších fashion fotografů už pro jeho pravidelnou spolupráci s americkým nebo italským Vogue. Také má na kontě slušnou řádku kampaní pro nejznámějsí módní domy. Gordon von Steiner je známý hlavně díky spotům s modelkami jako Candice Swanepoel nebo Kate Upton.
Video dostalo název „Face the future“ a roličku si v něm mimo psů a koní střihla ještě americká modelka a herečka Carolyn Murphy. Krátký fashion shot má znázorňovat psychologické hledání smyslu života ženy jednadvacátého století i s jejím vyrovnáváním se stárnutím. Carolyn Murphy se tak schovává za plastovou masku bez duše a poslední módní kousky. Video se díky maskám, koním se zakrytýma očima a použitými zvuky stává velmi zneklidňujím a překvapivě působivým. Stále nám ale trochu vrtá v hlavě, proč je maska s blond parukou nápadně podobná Donatelle Versace…?

zdroj: www.yetzer.com, www.youtube.com
Jolana Haismanová