E L E K C E už zítra!

Druhý ročník festivalu české elektronické hudby otevře své brány už tento pátek, 6. června. Stejně jako minulý rok se Elekce uskuteční v multikulturním prostoru Meetfactory, Ke Sklárně 3213/15, Praha 5. Návštěvníci mohou přijít už před 17 hodinou a prohlédnout si, co si pro ně připravila VJská skupina BLOK_4 a následně se připojit k první diskuzi.

Elekce není jen přehlídka skvělých českých hudebníků, ale také je prostorem pro diskuzi. Tento rok Vám nabízí rovnou dvě, kterých se můžete zúčastnit. Diskuze, která načne festival již od 17:00 se bude zabývat mladým uměním nejen ve spojení se současnou hudební scénou, ale také jeho progresí a aktuálností pro současnou generaci. Hostem této diskuze bude Jan Gemrot, který mimo jiné navrhl nový vizuál letošních tašek.

Teď si představme, že jsme již na místě. Dobrým sluchem můžeme rozpoznat, že v 18:00 hodin se ozývá něco z A2 stagee, to jsou mimochodem Anomal Planet. Na Hlavní stagei  je připravený Polaroid se svým workshopem, po kterém následuje druhá diskuze na téma „Neustále se zrychlující vývoj a progrese elektronické hudby. O tom bude diskutovat Aid Kid (Ondra Mikula) a Honza Kistanov.

Stejně jako na prvním ročníku Elekce, tak i letos se uskuteční divadelní premiéra a to představení „Konceptuální nasazení ikonu index“ v režii Loly Lolyové ve spolupráci s kapelou Lo/ve. Kapacita je omezena, a proto si zarezervujte svá místa na rezervacedivadlo@elekcefestival.cz. Bude to stejně tak dobré jako minulý rok?

Kolem 22:00 hodiny přebíháte z místa na místo. Přichází ta spoušť, ten vichr české elektronické hudby. Chce to odpočinek, na A2 stagei začíná Silent disco, ticho je bez sluchátek, jinak ne. Organizátoři na svém webu docela mile upozorňují: „ Puč si od rodičů 200 Kč na zálohu za sluchátka, vrátíme Ti je zpět, když nám je taky vrátíš. Ty sluchátka se nedají k ničemu připojit, takže nikde parádu neuděláš, tak nám je neber. Děkujeme.“

Dalším zajímavým tahákem je gastro zážitek, který připraví jeden z účinkujících –  dj KEWU za pomoci organizátorů Elekce.

Předprodej vstupenek na goout.cz a vidíme se v Meetfactory.

 

TZ: www.elekcefestival.cz

Natalia Kuznetsova